رفع اشکال درCT BAY 6 - پست 400 کیلوولت سد نیروگاه شهید عباسپور : مدیر پست های بلافصل در شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های برق آبی خوزستان از تعمیر CT به علت نشت روغن ، در پست 400 سد عباسپور توسط گروه پست های بلافصل شرکت خبر داد. | رفع اشکال درCT BAY 6 - پست 400 کیلوولت سد نیروگاه شهید عباسپور : مدیر پست های بلافصل در شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های برق آبی خوزستان از تعمیر CT به علت نشت روغن ، در پست 400 سد عباسپور توسط گروه پست های بلافصل شرکت خبر داد. | رفع نشتی از بوشینگ ترانسفورماتور ۱۳۲ کیلو ولت پست سد و نیروگاه مارون : مدیر پست های بلافصل در شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های برق آبی خوزستان از تعمیر و سرویس بوشینگ ترانسفورماتور ۱۳۲ کیلو ولت سد مارون خبر داد. | آغاز عملیات اجرایی علاج بخشی سومین آبراهه تخلیه تحتانی سد دز : مدیر پروژه علاج بخشی شیرهای کشاورزی سد دز در شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان از آغاز عملیات اجرایی علاج بخشی سومین آبراهه تخلیه تحتانی سد دز خبر داد. | نصب و تکمیل باس بار 91 پست 400 کیلو ولت سد و نیروگاه کرخه : مدیر پست های بلافصل در شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های برق آبی خوزستان از نصب و تکمیل باس بار 91 BAY جدید پست 400 کیلو ولت سد کرخه توسط گروه پست های بلافصل شرکت خبر داد. |
امروز : شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳
دوشنبه / ۱۰ دی ۱۴۰۲ / ۰۶ : ۵۴
دسته بندی : فنی
کد خبر : 100000171
خبرنگار : حسن کریمی
آغاز اصلاح خوردگی های ناشی از کاویتاسیون در سطوح سازه سرریزهای سد شهید عباسپور

مدیر تعمیرات ناحیه عباسپور سازمان آب و برق خوزستان در شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان از آغاز اصلاح خوردگی های ناشی از کاویتاسیون در سطوح سازه سرریزهای سد شهید عباسپور خبر داد .

"سیاوش حاتمی" گفت : با بازرسی های میدانی و برداشت نقاط بحرانی و درصد ابعاد خرابی (طول،عرض،ارتفاع) بوسیله دوربین کواد کوپتر و هلی شات، مشاهده گردید که بر اثر وقوع پدیده کاویتاسیون در نزدیک سطح سازه حفره هائی ایجاد شده که در ادامه بهره برداری از سازه این حفره ها بزرگتر و منجر به پدیده فرسایش و کنده شدن تکه های بزرگی از سطح می گردد.

وی افزود : در کف سرریزهای سد شهید عباسپور نیز این پدیده در قسمت های بسیار زیادی از سطح رخ داده و سطح ناهمواری را به وجود آورده است که در شرایط سیلابی و گشودگی زیاد دریچه ها بخصوص شماره 2 که بیشترین بهره برداری از آن می شود  خطرات بسیار زیادی را متوجه سازه خواهد کرد، لذا جهت جلوگیری از خسارت ها و هزینه های سنگین در آینده این ناصافی ها و ناهمواری ها باید ترمیم شوند.

حاتمی ادامه داد: در این عملیات به منظور استحکام و چسبندگی مناسب ملات ثانویه و بتن با استفاده از چسب ABATONE EP-30 پایه رزین اپوکسی، با توجه به هزینه چند برابری آن نسبت به مصالح معمولی ، افزایش مقاومت چسبندگی را به همراه خواهد داشت.

گفتنی است این پروژه با وجود شرایط شیب زیاد و خطرات ارتفاع توسط تیم تلاشگر اداره تعمیرات بدنه ناحیه سد شهید عباسپور در شرکت تعمیرات نیروگاه های برق آبی خوزستان و با همکاری دستگاه نظارت و دفتر فنی شرکت تولید سد شهید عباسپور در حال انجام می باشد.    


ارسال نظر

ارسال

لیست نظرات